Radyo Eksen'de şu an :

dosya

Adam Green

23 Ocak 2007 - 16:13 Adam Green 28 Mayıs 1981'de Bedford, New York'ta doğdu. Green, solo çalışmalarına yönelmeden önce The Moldy Peaches adlı grubun bir üyesiydi.Genelde Ben Folds, Leonard Cohen, Ben Kweller ve Jonathan Richman'la karşılaştırılan Adam Green'in "indie alternative folk" stili, önce Amerika ardından Avrupa'da beğeniyle karşılandı.

Adam Green, Garfield ve Friends of Mine albümlerini Sanctuary Records etiketiyle piyasaya sürdü. En ünlü şarkıları arasında şarkıcı Jessica Simpson için yazdığı "Jessica", "Novotel", "Friends of Mine", "Dance with me", "Carolina" ve "Emily" yer alıyor.

24 Nisan 2006’da piyasaya sürülen Jacket Full of Danger albümünden önce Green albümlerinin tamamını ayın 22'sinde yayınladı. Jacket Full of Danger albümünü 18 Mart 2008’de yayınladığı Sixes & Sevens albümü takip etti.

2008 yılında eski grubu The Moldy Peaches’ten Kimya Dawson’la yaptığı düet şarkı  “ Anyone Else But You” , büyük beğeni toplayan bağımsız film Juno’da yer aldı ve Green’in popülaritesini arttırdı. Şarkının yer aldığı soundtrack albüm 3.haftasında Billboard 200 listesinde 1 numaraya yükseldi.  Green 2010 yılında “ Minor Love”  ve son olarak “Musik For A Play” albümlerini yayınladı.

Adam Green’i Twitter’da takip etmek için:    http://twitter.com/AverageCabbage

Diğer dosya

David Bowie'nin 100 Favori Kitabı

Kendisini kelimelere sığdırmak zor. Yaratıcılığı, özgünlüğü, vizyonerliği, cesurluğu ve pek tabii zamansızlığıyla yaşadı...