Radyo Eksen'de şu an :

dosya

Cat's Eyes

11 Kasım 2011 - 14:01
Cat's Eyes, solist Faris Badwan (The Horrors'dan tanıyoruz) ve İtalyan-Kanada'lı soprano, besteci Rachel Zeffira tarafından bu sene kuruldu.

Grup; Badwan bir gün Zeffira'yı 1960'ların kız grup müziğiyle tanıştırması ardından kuruldu diyebiliriz.  Zeffira kısa süre içinde The Ronnettes gibi grupların müziğine ve Joe Meek, Phil Spector gibi prodüktörlerin işlerine ilgi duymaya başladı. Kısa süre içinde bu türe benzer bir şarkı üzerinde çalışmaya başladı ve yaptığı demoyu Badwan'a gönderdi. (Şarkı daha sonra The Lull adıyla kaydedilecekti)

Zeffira'nın klasik müzik kontaktlarını kullanan ikili, kilise orgu ve koro eşliğinde Vatikan'da, önemli kardinaller önünde, mini bir konser verdi.  Gördükleri ilgi üzerine, internet sitelerinden 2 şarkıyı download etme imkanı verdiler. Şarkılardan biri Grinderman'ın "When My Baby Comes"a yaptıkları cover, diğeri ise lendi besteleri olan "Not a Friend"di.

28 Şubat 2011'de ikili, ilk  E.P.'leri Broken Glass'ı Polydor etiketiyle piyasaya sürdüler. Albüm, Peter Gabriel'in RealWorld Stüdyoları'nda, prodüktör Steve Osborne'la birlikte kaydedilmişti. The Broken Glass E.P.'sinde 3 orjinal şarkı ve daha önce yayınlanmayan bir The Horrors şarkısı "Sunshine Girls" yer alıyordu. Cats Eyes gördüğü büyük ilgi üzerine ilk albümünü Nisan ayında piyasaya sürdü.

Albüm de RealWorld Stüdyoları'nda kaydedilmişti ve basının büyük ilgisini çekti. Badwan, Cat's Eyes'ın gördüğü bu büyük ilginin The Horrors'la yollarını ayıracağı yönündeki dedikodularıysa yalanladı.

 

 
Düzenleyen : Gülşah Güray

Diğer dosya

David Bowie'nin 100 Favori Kitabı

Kendisini kelimelere sığdırmak zor. Yaratıcılığı, özgünlüğü, vizyonerliği, cesurluğu ve pek tabii zamansızlığıyla yaşadı...