Radyo Eksen'de şu an :

haberler

Danger Mouse-Daniele Luppi "Two Against One" Video

11 Ocak 2012 - 11:49
Geçen sene Radyo Eksen'in favorisi, Danger Mouse-Daniele Luppi birlikteliğinden doğan albüm Rome'da yer alan şarkılardan "Two Against One" için video hazırlandı. Jack White'ın seslendirdiği şarkının, sizi içine çeken karanlık havası videoda da net hissediliyor. NPR tarafından geçtiğimiz hafta ilk gösterimi yapılan videonun yönetmeni Chris Milk şunları söyledi:

"Ben, Brian (yani Danger Mouse) ve prodüktörler Anthony Bregman (Eternal Sunshine), Megan Ellison (True Grit) Rome projesini teatral bir filme dönüştürmeye çalışıyoruz. "Two Against One" için hazırladığımız videodaki animasyonlar çizim olmasına rağmen film canlı aksiyon olacak. Video şarkıdaki kötü karakterin gördüğü bir rüya. Genelde geçmiş hayatı, filmde göreceğimiz hikayeden önceki hayatı anlatılıyor. Eğer Chrome destekli hızlı bir bilgisayarınız varsa www.Ro.me. adresinden anakarakterin interaktif rüyasını da izleyebilirsiniz. Bu parçalar aslında sizi hikayenin bütününe götürecek olan ekmek kırıntıları. Yakında daha fazlası da gelecek."

5 yıl gibi uzun bir süre içinde tamamlanan Rome, 2004 senesinde tanışan Danger Mouse ve Luppi'nin ortak projesiydi. İkili 1960'ların klasik İtalyan western soundtrack'lerine olan benzer ilgilerini fark ettikten sonra bu projeye girişti. Bu iş için; Ennio Morricone'nin orjinal kayıtlarında bulunmuş bazı western müzisyenleri ve Spaghetti Western bestecileriyle çalıştılar.

Two Against One 'ı buradan izleyebilirsiniz.

 

Diğer haberler

Soft Cell veda konserini verdi

1984 yılında dağılıp, 2001’de yeniden bir araya gelip bir sene sonra dördüncü ve final albümünü yayınlayan Soft Cell, dü...