Radyo Eksen'de şu an :

dosya

David Bowie'nin 18 - 27 yaşları arasında hazırladığı, raflara kaldırılmış şarkıları...

03 Şubat 2015 - 14:03

1965 senesinde David Bowie, grubu The Manish Boys'un "I Pity the Fool" adlı single'ının b-side'ında yer alan "Take My Tip" adlı şarkısında ilk kez söz yazarı olarak gündeme geldi. O sırada Bowie, sahne ismi olarak David Jones'u kullanıyordu. 
1966 tarihli "Can't Help Thinking About Me", David Bowie'nin sahne ismi olarak ilk kez David Bowie'yi kullandığı çalışmaydı. Bowie'ye şarkıda Dennis Taylor, Graham Rivens ve Phil Lancaster'dan oluşan The Lower Third grubu eşlik ediyordu. David Bowie'nin 1967 tarihinde çıkarttığı kendi ismiyle aynı ismi taşıyan ilk solo albümünden çıkan ilk single olan "Rubber Band", ilk kez 1966 senesinde yayınlandı. Şarkı, aynı zamanda 1969 senesinde Bowie'yi daha geniş bir kitleye tanıtabilmek için hazırlanan ve 1984 senesinde yayınlanan "Love You till Tuesday" adlı film içerisinde de kullanıldı. David Bowie'nin 1967 tarihli ilk stüdyo albümünün ikinci şarkısı olan "Sell Me A Coat", aynı zamanda 1984 senesinde çıkan "Love You till Tuesday" adlı derleme albüm içerisinde farklı bir versiyonuyla kendisine yer bulmuştu.


Avangart tiyatroya büyük ilgi duyan ve 1967 senesinde Lindsay Kemp'in "Pierrot in Turquoise" adlı oyununda Cloud rolünü üstlenen David Bowie, oyunda "Threepenny Pierrot" adlı şarkıyı seslendirmişti. Oyun daha sonra, 1970 sneesinde "The Looking Glass Murders" ismiyle televizyon filmi olarak da yayınlanmıştı. 1969 senesinde David Bowie'yi daha geniş bir kitleye tanıtabilmek için hazırlanan ve 1984 senesinde yayınlanan "Love You till Tuesday" adlı film içerisinde yer alan şarkılardan birisi olan "When I'm Five", aynı zamanda 2010 senesinde yeniden basılan Bowie'nin ilk stüdyo albümü içerisine eklenen 25 şarkıdan birisiydi. 

Diğer dosya