Radyo Eksen'de şu an :

dosya

Dead Sons: Herkes Birbirine Benziyor

23 Aralık 2011 - 15:10
İlk kez Radyo Eksen'de dinlediğiniz Dead Sons grubunun vokali Thomas Rowley ile kısa bir röportaj yaptık. Geçtiğimiz sene kurulan bu yeni grubun ilkbaharda İstanbul'da konser verme ihtimali varmış...

Radyo Eksen: Daha önce Milburn adında bir grubun vardı. Dead Sons fikri nereden çıktı?

Thomas Rowley: Evet daha önce Milburn adında bir grubum vardı, zamanla etkilendiğim, ilham aldığım şeyler farklılaştı dolayısıyla yapmak istediklerimde değişti. Milburn zamanlarında çok naiftik, ne yöne gittiğimizi bilmiyorduk, Dead Sons daha farklı. Nereye gitmek istediğini bilen, kararını vermiş.

Radyo Eksen: Dead Sons’ın büyük hayalleri mi var?

Thomas Rowley: Bilmem,pek sayılmaz aslında. Diğer grupların evrimini incelemek gerekir.

Radyo Eksen: Kimleri dinliyorsun?

Thomas Rowley: Tom Waits, yeni albümü çıktı bu ara en çok onu dinliyorum. Tom Waits ve Nick Cave sıkça dinlediğim iki isim. Yeni gruplar arasından söylemem gerekirse bu ara Florence and The Machine’i dinliyorum. Eski albümünü bilmem ama yeni albümü çok iyi diyebilirim.

Radyo Eksen: Kime benzetilmekten ve neye benzetilmekten hoşlanmazsın?

Thomas Rowley: Bu durumu pek önemsemiyorm, herkesin birbirine benzediği bir dünyada yaşıyoruz.

Radyo Eksen: Önünüzdeki planlar neler? İngiltere dışında çalacağınız yerler olacak mı?

Thomas Rowley: Bu ay yeni birşeyler yazmak için stüdyoya gireceğiz. Önümüzdeki hafta da Londra’da bir konserimiz olacak. Yeni yılın başından itibaren kayıtlar için stüdyoda olacağız. Yaza kadar sıkı çalışıp, festivallerde sahne almayı planlıyoruz. Belli olmaz belki Türkiye’ye de geliriz, Eksen’de bir numara olduktan sonra Türkiye’den menajerimize teklifler gelmiş. Çok güzel olur.

Radyo Eksen: Sahnede olmak nasıl bir his? Kendi kendine bunu yapmak için doğmuşum diyenlerden misin? Yoksa zamanla alışanlardan mı?

Thomas Rowley: Sahnede eğleniyorum, beraber hareket eden ve aynı şeyleri hisseden bir ekibiz. Bu da enerjimizi iyi tutmamızı sağlıyor. Gruba yeni bir eleman eklendi. Onun da harika bir enerjisi var, çalarken herşeye gülüyoruz.

Radyo Eksen: Yeni Epnizi geçtiğimiz günlerde çıkardınız? Favori parçan var mı?

Thomas Rowley: Hepsini çok seviyorum. Şu an için Bangonfullturn. Herkesin severek eşlik ettiği bir parça, biraz da ağır.

 

http://www.youtube.com/watch?v=o8GGEenbrJw

Diğer dosya

David Bowie'nin 100 Favori Kitabı

Kendisini kelimelere sığdırmak zor. Yaratıcılığı, özgünlüğü, vizyonerliği, cesurluğu ve pek tabii zamansızlığıyla yaşadı...