Radyo Eksen'de şu an :

haberler

Frances Bean Cobain Müzik İşine Giriyor

10 Ocak 2012 - 11:11
Frances Bean Cobain de aile işine giriyor.

Kurt Cobain ve Hole solisti Courtney Love'ın kızı, ilk kaydını Dresden Dolls solisti Amanda Palmer ve Jason Webley'nin grubu Evelyn Evelyn'le yapacak. 17 yaşındaki Cobain; Tegan and Sara, Andrew W.K., "Weird Al" Yankovic, yazar Neil Gaiman (Palmer'ın nişanlısı) ve My Chemical Romance solisti Gerard Way'le birlikte "My Space" şarkısına geri vokal yapacak.

Şarkı 30 Mart'ta piyasaya çıkacak ve 12 şarkıdan oluşacak yeni Evelyn Evelyn albümünde yer alacak. Kesinlikle "Smells Like Teen Spirit"e benzemeyecek bu şarkı grubun yaptığı açıklamaya göre aslında tam tersi bir etki yaratacak. Tıpkı 80'lerin ilahi power ballad'ları gibi olacak.

Palmer ve Webley, grupları Evelyn Evelyn'in uydurmaca bir hikayesini yazmıştı, anlattıklarına göre onlar yapışık ikizlerdi.

"İkiz kardeşler Lyn ve Eva Neville, 1985 senesinde doğdu. Anneleri onları doğururken hayatını kaybetti. 11 yaşına geldiklerinde gerçek hayatta var olmayan Dillard ve Fullerton'ın sirkine katıldılar. Bir süre sonra ikizler sirkten ayrılıp, müzik kariyerlerine başladılar. Palmer ve Webley onların MySpace sayfasını keşfedip, yardım etmeye karar verdi."

Albümü tamamlamak için Dark Horse ikizlerin hayatını anlatan bir grafik roman piyasaya sürecek. Kitaptaki ilustrasyonları Cynthia von Buhler yapacak. Evelyn Evelyn baharda turneye çıkıyor. Acaba şu anda 25 yaşında olan ikizler sahneye çıkacak mı?

http://www.youtube.com/watch?v=skUK-OlU4H0&feature=youtu.be

Diğer haberler

Soft Cell veda konserini verdi

1984 yılında dağılıp, 2001’de yeniden bir araya gelip bir sene sonra dördüncü ve final albümünü yayınlayan Soft Cell, dü...