Radyo Eksen'de şu an :

haberler

George Michael 53 yaşında hayatını kaybetti

26 Aralık 2016 - 10:44

George Michael, 53 yaşında, Oxfordshire’daki evinde kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti. Michael'ın ölüm haberini menajeri Michael Lippman duyurdu.

Andrew Ridgeley ile ortaklık ettiği Wham! ile 1981 yılında çıkış yapan George Michael, 1987 yılında yayınladığı ilk albümü 'Faith' ile kariyerine solo olarak devam etti. Wham! ile üç, solo olarak da altı albüm yayınlayan George Michael, bugüne kadar 100 milyon civarı albüm sattı.

Wham!’in, klasikler arasına giren 'Careless Whisper'ın da yer aldığı 'Make It Big' albümünün unutulmazlarından biri de 'Wake Me Up Before You Go-Go' şarkısıydı.Christmas günü hayatını kaybeden George Michael, 1984 yılına ait şarkısı 'Last Christmas' ile büyük başarı kazanmıştı.George Michael’ın, 1990’da yayınladığı 'Freedom! '90' şarkısının videosunda dönemin ikonik süper modelleri rol almıştı.1996 çıkışlı üçüncü albümü 'Older' ile haftalarca liste başı kalmış ve büyük satış rakamlarına ulaşmıştı.

2004 senesine ait 'Patience' isimli beşinci albümünde 'Amazing', 'Shoot the Dog', 'Flawless (Go to the City)' gibi hitler yer almıştı.

Diğer haberler

Soft Cell veda konserini verdi

1984 yılında dağılıp, 2001’de yeniden bir araya gelip bir sene sonra dördüncü ve final albümünü yayınlayan Soft Cell, dü...