Radyo Eksen'de şu an :

dosya

Herkesin unuttuğu 4 farklı olay

16 Mart 2015 - 13:56

Ünlülerin skandalları her zaman büyük ilgi görmüştür. Size Hugh Grant, Charlie Sheen, Pamela Anderson, Kim Kardashian desek, sanırım hemen aklınıza yaşanan olaylar da gelecektir. Ama bazı ünlü olayları var ki zamanla rafa kaldırılmış ve unutulmuş gitmişler.

Jimmy Page 14 yaşındaki bir kızı kaçırdı;

Gelmiş geçmiş en büyük rock gruplarından Led Zeppelin'in gitaristi Jimmy Page, size "Stairway to Heaven" şarkısını çaldığında müthiş gözükecektir. Ama bir de işin bir başka boyutu var.

1972 senesinde daha Led Zeppelin yeni yeni ünlenirken, Jimmy Page bir gece kulübüne gidiyor. Burada daha 14 yaşında olan Lori Maddox'u gözüne kestiriyor. Kızın yaşının küçük olması onu pek de ilgilendirmiyor. Biraz utangaç da olacak ki turne ekibinden Richard Cole'u kızın yanına gönderiyor ve 'Jimmy seninle birlikte olmak istiyor' dedirtiyor. Kızın kolundan yakalayıp limuzine götüren Cole, kıza kıpırdamamasını yoksa canını yakacağını söylüyor.

Buradan Jimmy Page'in evine giden Richard Cole, kızı Page'e teslim ediyor ve artık olanları anlatmaya da pek gerek yok. Kızın yaşının küçük olmasıyla ilgilenmediğini dile getirdiğimiz Page, ne var ki olayın hukuksal olarak yanlış olduğunu, dışarıya çıkacak bir sözün başına büyük dertler açacağını düşünüyor. Bu yüzden de Lori Maddox'u yaklaşık 3 sene boyunca bu evde tutuyor.

Zamanla Lori Maddox, anılarının yer aldığı 'Hammer of the Gods: The Led Zeppelin Saga' adlı kitapta da belirtildiği gibi Jimmy Page'e zamanla aşık olduğunu; Page'in içki içmezse çok romantik olabildiğini, ama içkiliyse kimsenin onu tanıyamayacağını dile getiriyor. Sonuç olarak Jimmy Page, bu olaydan dolayı hiç bir tutuklamayla karşılaşmadı.     
Mötley Crüe vokalisti Vince Neil, şarhoş araba kullanırken bir adamı öldürdü;

Belki de glam rock'ın tarifini müziklerinin yanısıra, giyim tarzları, hayat biçimleriyle en iyi ifade eden grup olan Mötley Crüe, 30 yıllık kariyeri içerisinde 90 milyondan fazla albüm satmayı başarmıştı. Grubun davulcusu Tommy Lee'nin Pamela Anderson olayı, veya bunun devamında Kid Rock kavgası sanırsak tesadüfi olaylar da değil. Ama bir de hiç kimsenin belki de hatırlamadığı Vince Neil olayı var.

1984 senesinde evinde bir parti gerçekleştiren Vince Neil, içkinin erken tükenmesinin ardından yanına Razzle adlı yakın arkadaşını da alarak içki dükkanına gider. Partiye ihtiyaçları erken ulaştırabilmek için yolda bir hayli hız yapan Neil, bu sırada içkinin de verdiği etkiyle direksiyon hakimiyetini kaybeder ve karşı yönden gelen bir Volkswagen'e çarpar. Olayda yanındaki arkadaşı Razzle hemen yaşamını kaybederken, diğer araçtaki iki kişi de hastanelik olur. Birisi uzun süre komada yatar.

Peki, sonuçta ne oldu? Normalde böyle bir olaydan dolayı en az 10 yıl hapis cezası alması gereken Vince Neil, kendisine en pahalı avukatı tuttu ve jürinin kararıyla 30 günlük hapis, 5 yıl gözetim ve 2.5 $ para cezasıyla olaydan kurtuldu. Hatta Mötley Crüe'nun yaklaşan bir turnesinden dolayı 30 günlük cezasını da 20 günde tamamladı. Neil, ileride verdiği bir açıklamada; "Razzle'ın ölümünden dolayı 2.5 $ bir çek yazdım. 20 gün içeride yattım. Çıktım, yeniden biramı içtim. İşte paranın gücü. Bu berbat birşey" dedi. Sean Penn, Madonna'yı önce bağladı sonra da ölesiye dövdü;

Sinema dünyasının başarılı ismi Sean Penn, bir diğer yandan da sosyal yaşama gösterdiği açıklamalarla tanınır. Şu sıralar Charlize Theron ile romantik bir ilişkinin içerisinde olan Penn, 1985 senesinde Madonna ile evlenmiş ve toplamda 4 sene evliliğini koruyabilmişti. 

1987 senesinin ortalarına doğru Madonna ile kendisinin fotoğraflarını çekmeye çalışan paparazzileri ilk önce merdivenlerden aşağı yuvarlamaya çalışan, daha sonra da taşlarla onlara saldıran Sean Penn, olay sonrasında toplam 60 günlük mahkumiyet cezası almıştı. Penn, bu cezasının sadece 33 gününü kullanarak serbest kaldı. Ama bizim bahsedeceğimiz olay tam olarak bu değil. 

Sinirlerine pek de hakim olmayı başaramayan Sean Penn, o zamanlar sıkça sarhoş olurdu. Penn, 1988 senesinde Madonna'nın Warren Beatty ile bir ilişki yaşadığını düşünmeye başladı ve durmadan bu olaydan dolayı kavga çıkartıyordu. Madonna da karşılık olarak evliliği sonlandırmaya karar verdi. İlk başta bunu 'tamam' diyerek onaylayan Penn, bir gece hızını alamayarak Madonna'nın evde yalnız olduğu bir zaman Madonna'nın balkonundan yukarıya tırmandı. Eve gizlice girdi. Madonna'yı yakalayarak onu bir sandalyeye oturttu ve bağladı. Madonna'ya saatlerce fiziksel ve sözlü saldırıda bulunan Penn, daha sonra bir süreliğine dışarıya bile çıktı. Birkaç saat sonra eve geri döndü ve yeniden Madonna'yı darp etmeye başladı. Madonna, ancak tuvalete gitmesi gerektiğini söylediği zaman olay yerinden kaçabildi.

Olay sonrasında tutuklanan Sean Penn,  ne var ki o sıralar medyanın ilgisinden uzak durmak isteyen Madonna'nın davacı olmamasından dolayı serbest bırakıldı. Penn, bu olay yaşandığı sırada 25 yaşındaydı.Eric Clapton siyahi ırktan nefret ederdi;

Blues'u en iyi icra edebilen beyaz kim diye sorsanız, sanırsak ilk sırada Eric Clapton gelir. "Layla", "Wonderful Tonight" gibi şarkılarla herkesin sevgisini kazanan Eric Clapton, ne var ki İngiltere'de yaşayan siyahi ırktan nefret ediyordu.

20. yüzyılın başlarında İşçi Partisi ile birlikte İngiltere'nin en güçlü partisi haline gelen Muhafazakâr Parti, 1968 senesinde Enoch Powell'ın ünlü 'Rivers of Blood' konuşmasında rengi beyaz olmayan bütün İngiliz vatandaşlarını hedef almış ve faşist söylemlerden dolayı büyük kan kaybetmişti.

Bu olayın ardından altı sene sonra, 1974 senesinde Birmingham'da sahne alan Eric Clapton, performansı sırasında Arap kökenli birisinin yan gözle karısına baktığını farketti. Performansına ara veren Clapton, hızını alamayarak 'Sanırım Enoch Powell zamanında haklıydı. Hepsini geri göndermeliyiz. İngiltere'yi beyaza döndürelim. Eğer bunu yapmazsak, İngiltere artık bir siyah koloni olacak' dedi. Daha sonra da sanki hiçbir şey dememiş gibi performansına kaldığı yerden devam etti. İşin ilginci ise, orkestrasındaki birçok müzisyen de siyahiydi.

Eric Clapton'ın konseri sırasında çok da önem vermediği bu açıklamalar, birkaç gün sonra konuşulmaya başlandı, tepkiler büyüdü. Ardın Clapton'a konu hakkında ne düşündüğü soruldu, Clapton; "Söylediklerim yanlış anlaşıldı. Ben sadece Enoch Powell'ın aslında çok cesaretli olduğunu dile getirmeye çalışmıştım.' dedi.

İlginçtir ki Eric Clapton, kariyerinde birçok siyahi müzisyenle çalışmalara imza attı. Bunlardan en önemlisi de B.B. King idi.


 


alt not: Yazı bu adresten derlenmiştir.

Diğer dosya