Radyo Eksen'de şu an :

haberler

Leonard Cohen "Old Ideas" İlk Kez Radyo Eksen'de!

24 Ocak 2012 - 11:00
60 yıla uzanan müzik kariyeriyle yaşayan efsane, müzisyen ve şair Leonard Cohen’in 8 yıl aradan sonra yayınlayacağı ilk stüdyo albümü “OLD IDEAS” 2 Şubat’ta ki yayınından hemen önce ilk kez Radyo Eksen’de!

Sony Music etiketiyle yayınlanacak “Old Ideas” albümünün 10 şarkısı; Cohen’in şairane bakış açısıyla aşk, ilişkiler, cinsellik, kayıp ve ölüm gibi insan varoluşunun en derin zorluklarını ele alıyor. Sanatçının en manevi albümü sayılabilecek “Old Ideas” şefkat ve anlayıştan ilham alıyor.

“Yaşım ilerledikçe sesimi nasıl kullanmam gerektiği daha iyi anladım. Bunun için yapmam gereken, asla yas tutmamaktı. Hepimizi bekleyen büyük kaçınılmaz yenilgiyi ifade etmek ise, saygınlık ve güzelliğin katı sınırları içinde yapılmalıydı.”

 Leonard Cohen


Tasarımı Leonard Cohen tarafından yapılan albümün prodüktörlüğünü Patrick Leonard, Anjani Thomas, Ed Sanders ve Dino Soldo yapıyor. Leonard Cohen’in eşsiz sesini Dana Glover, Sharon Robinson, The Webb Sisters (Hattie and Charley Webb) ve Jennifer Warnes vokalleri ile tamamlıyor.

Kayıtları  Ocak 2011’de başlayan “Old Ideas”da yer alan birçok şarkı ve şarkı sözü zaten uzun yıllar yapılan çalışmanın eseri olarak yeni albümde yer almayı bekliyordu. Albümün iki yeni şarkısı “Lullaby” ve “Amen”in ilk kayıtları 2007 yılında yapılmış ve sanatçının tüm biletleri tükenen dünya turnesi esnasında seslendirilmişti. Cohen’in yeni albümünün ipuçlarını sanatçının Ekim ayında İspanya’daki “Principe de Asturias” edebiyat ödülü kabulü esnasındaki konuşmasında paylaşmıştı.

Leonard Cohen’in tüm dünyayla aynı anda  ülkemizde de yayınlanacak olan Old Ideas albümünün çıkış parçası "Show Me The Place"  ve ikinci single’ı ise “Darkness” şarkısı olmuştu.  Show Me The Place şarkısının sözlerinden oluşan videoyu  izlemek için

 

http://www.youtube.com/watch?v=WCtoVoE5Mm4&ob=av2n

 

Albümün hayranların beğenisine sunulan son şarkısı ise "Going Home" olmuştu.

“Old Ideas" albümünü yayınlanmadan önce  farklı versiyonlarıyla adresinden herkesten önce sipariş etmek isteyenler için adres : www.LeonardCohen.com

 

Diğer haberler