Radyo Eksen'de şu an :

dosya

Miles Kane Özel Röportajı

08 Kasım 2011 - 14:15
Radyo Eksen: Bugün İstanbul’da yağmurlu bir gün, Londra nasıl?

Miles Kane: Evet Londra’dayım, herşey harika. Birkaç gündür dinleniyorum, önümüzdeki hafta İstanbul’da olacağım, ona hazırlık yapıyorum.

Radyo Eksen: Evet, bu ilk olacak, nasıl hissediyorsun?

Miles Kane: Ne beklemem gerektiğini bilmiyorum. Daha önce hiç görmediğim bir yer, hakkında çok şey duydum ve bir kaç isimle röportaj yaptım ama hiç bir fikrim yok. O gece sizin için rock’n’roll yapacağız umarım hoşunuza gider.

Radyo Eksen: Şehir hakkında bir bilgin var mı? Gezmek ve görmek istediğin yerler mesela...

Miles Kane:Herhangi bir fikrim olduğunu söyleyemem, ama keşfetmek harika olur! Çok güzel bir şehir olduğunu biliyorum, şehri öğrenmek isterim.

Radyo Eksen: Radyo Eksen, Türkiye’de Miles Kane ve Last Shadow Puppets çalan tek radyo. Seni seven dinleyicilerimize ne söylemek istersin?

Miles Kane: Sizler için haftaya oradayız. Mükemmel bir konser olacağını düşünüyorum. Konser alanı nasıl bir yer, biliyor musun?

Radyo Eksen: Konser alanı bir üniversitenin içinde ve oldukça büyük.

Miles Kane: İşte bu harika! Cuma akşamı çalıyor olacağız umarım herkes buna hazır olur!

Radyo Eksen: Kesinlikle! “Inhailer”, “Rearrenge” ve “Come Closer” Eksen’de sıklıkla çaldığımız parçalarından. Bu parçalar arkalarında hikayeleri olan parçalardan mı?

Miles Kane: Tüm albümün dinleyiciyi yakaladığına inanıyorum, ama bu 3’ü sizinde söylediğiniz gibi diğerlerinin arasından sıyrılmayı başardı. Çok sıkı ve akılda kalıcı parçalar. Come Closer, galiba en sevdiğim parça. Liverpool’da evde bu şarkıyı yazdığım anı hatırlıyorum. Sözleri basit ama melodisi harika. Canlı söylediğin zaman insanları çıldırtacak türden birşey yazmak istiyordum ve ortaya bu çıktı. Her parçamı seviyorum ama “Come Closer”ı diğerlerinden ayrı tutabilirim.

Radyo Eksen: Yeni bir ortaklık düşünüyor musun? Last Shadow Puppets nasıl gidiyor? Şimdilik yeni bir albüm planlnlar arasında yok gibi görünüyor.

Miles Kane: Şimdilik böyle bir plan yok. Yeni albüm için doğru zamanı bekliyoruz. Alex ve ben farklı çalışmalara devam ediyoruz ama bir yandan ikimizde şarkı yazmaya ve söylemeye devam ediyoruz. Yakın zamanda olmayacak ama kesin olacak diyebilirim.

Radyo Eksen: Miles Kane boş bir gününde ne yapar?

Miles Kane: Bir ropörtajım daha var sonra GYM’e gideceğim, biraz koşar sonra buhar odasına girerim (gülüyor). Burada hava çok güzel, biraz arkadaşlarımla vakit geçirir, parka dolaşır, yemek yerim sonra eve dönüp müzik yapmaya devam ederim.

Radyo Eksen: Başka bir enstruman çalıyor olsaydın bu ne olurdu? “Gitar değil, Trombon çalıyorum!” demek ister miydin?

Miles Kane: Pek sayılmaz, çünkü gitar hayatımın tamamını oluşturuyor, hayatımı onun etrafında yaşıyorum. Ama küçükken okul orkestrasında saksafon çalıyorum. Gerçi yıllar oldu çalmıyorum ama arada bir çıkarıp üflüyorum (duruyor). Böyle söyleyince de her yere çekilebiliyor (gülüyor). Gitar benim işim için en uygun enstruman.

Radyo Eksen: Benimle konuştuğun için teşekkür ederim.

Miles Kane: Yakında görüşürüz, kendinize iyi bakın.

Diğer dosya