Radyo Eksen'de şu an :

Yeni Müzikler ve Albümler

Modest Mouse - Strangers to Ourselves (2015)

18 Mart 2015 - 13:42

Yeni bir albüm için bizi 8 yıldır bekleten Modest Mouse, nihayet altıncı albüm ‘Strangers to Ourselves’ ile geri döndü. Bu uzun bekleyiş sonucunda büyük beklenti içinde olan grubun hayranlarına şunu hatırlatmakta fayda var; evet, Modest Mouse sekiz yıl ortalarda yoktu ama sanmayın ki bu sekiz yıl boyunca altıncı albüm üzerinde çalıştılar. Grubun lideri Isaac Brock bu kayboluş sürecinde kendi plak şirketini kurdu, film çalışmalarına imza attı, kitap kurdu oldu ve bir de miselyum’a merak sarıp, kendini ormanlara adadı. Grubun diğer üyeleri ise ebeveyn olup, çocuklarının peşinden koşturdular. Yani anlyacağınız Modest Mouse sekiz yıldır bu albüm için mesai harcamıyordu.

Peki, Isaac Brock’un Portland’daki Ice Cream Party stüdyosunda kaydedilen yeni albümde Modest Mouse’a kimler katkıda bulundu? The Shins’in parlak adamı James Mercer, Cold War Kids’den Dann Gallucci, Grandaddy gitaristi Jim Fairchild ve Man Man’in eski üyesi Russell Higbee.

Billboard 200 listesinde 1 numaraya çıkan 2007 senesine ait ‘We Were Dead Before the Ship Even Sank’ten tam sekiz sene sonra dönüş yapan Modest Mouse’un yeni albümü ‘Strangers to Ourselves’ 17 Mart’ta Epic Records aracılığıyla raflarda yerini aldı.

01. Strangers to Ourselves
02. Lampshades on Fire
03. Shit in Your Cut
04. Pistol (A. Cunanan, Miami, FL. 1996)
05. Ansel
06. The Ground Walks, with Time in a Box
07. Coyotes
08. Pups to Dust
09. Sugar Boats
10. Wicked Campaign
11. Be Brave
12. God is an Indian and You’re an Asshole
13. The Tortoise and the Tourist
14. The Best Room
15. Of Course We Know 

Diğer Yeni Müzikler ve Albümler

Thom Yorke – Open Again

Korku klasiği 'Suspiria'nın, Luca Guadagnino imzalı yeni uyarlamasının müziklerini yapan Thom York, bir şarkı daha paylaştı.Filmin vizyon tarihi olan 26 Ekim’de...

Thom Yorke – Volk

Kült korku eseri Suspiria’nın yeni uyarlamasının müziklerine imza atan Thom York, soundtrack albümünden üçüncü şarkıyı paylaştı: 'Volk'