Radyo Eksen'de şu an :

dosya

Newcomers Konuğu Little Fish Röportajı

14 Mart 2012 - 13:39
İngiltere'den çıkan garage rock 2'lisi Little Fish 29 Mart gecesi Babylon sahnesinde olacak. Supergrass'tan Juliette Lewis'e hatta Blondie'ye kadar birçok büyük gruba turnede eşlik etmiş bu tutkulu grup ile konser öncesi ufak bir röportaj yaptık.

Radyo Eksen: Baffled and Beat albümünüzü 2010’da yayınladınız, yakınlarda yeni bir albüm görünüyor mu?

Little Fish: Yeni albüm olacak. Şuan üzerinde çalışıyoruz. Yeni parçalardan bazılarını EP halinde Türkiye’ye getireceğiz.

Radyo Eksen: Supergrass, Juliette Lewis, Alice In Chains, Blondie, Hole, Placebo ve daha bir çok büyük isimle tuneye çıktınız. Bahsettiğimiz gruplarla ilişkileriniz ve deneyimlerinizden biraz bahsetmenizi istesek, hangi gruplarla daha yakın hissettiniz mesela?

Little Fish: Supergrass bizden onlara eşlik etmemizi isteyen ilk büyük gruptu. Aynı zamanda onlarda Oxford çıkışlı bir grup, bir yakınlık durumu söz konusu. Onlarla tüm Avrupa’yı gezdik, harika zaman geçirdik. Ama beraber turneye çıktığımız tüm grupların bizlere harika davrandığını ve mükemmel vakit geçirdiğimizi de eklemek isterim . Özellikle Debbie’ye (Blondie) ayrı bir hayranlık duyduğumu da ifade etmeliyim. İngiltere turnelerinde beraber sahneye çıktık ve çok iyi anlaştık. Hala konuştuğum bir arkadaşım oldu.

Radyo Eksen: Beraber çalmak istediğiniz farklı isimler var mı?

Little Fish: Jack White! Onunla beraber çalmak, çalışmak en çok istediğim şeylerden biri olmuştur her zaman. Bu aralar sıksık Feist dinliyorum, o ve onun grubuyla turneye çıkmak harika olurdu.

Radyo Eksen: Geçtiğimiz yıl en çok kimleri dinlediniz?

Little Fish: 2011’in favori albümüm PJ Harvey “Let England Shake” ve Patti Smith’ti. Çoğunlukla bir sanatçı ve albüme kilitli kalırım. Bu aralar dediğim gibi Fesit mesela. Yeni albümü “Metals” çok hoşuma gidiyor. Yeni keşfettiğim bir grup var “She Keeps Bees” ,”Dig On” parçalarına bayılıyorum.

Radyo Eksen: Size verilen en iyi öğüt neydi?

Little Fish: Sanırım hiçbirşey. İnsanın kendisini, içini dinlemesi önemli birşey. Kalbinizi dinleyin, benim öğütüm bu olabilir.

http://www.youtube.com/watch?v=WWwOiAdet4E

 

Diğer dosya