Radyo Eksen'de şu an :

haberler

Patti Smith'in İstenmeyen Konseri

12 Ocak 2012 - 10:38
Patti Smith yarın (12 Ocak), New York'un efsane oteli Chelsea'de konser vereceği için topa tutuldu.

NY Daily News'da çıkan habere göre; uzun zamandır otelde yaşayanlar, Smith'in bu konseri vererek onları sattığını düşünüyorlar. Tüm otel sakinlerinin davetli olduğu bu özel performansın, balo salonunda yapılacağı konuşuluyor. Davetliler arasında, yeni otel sahibi Joseph Chetrit tarafından çıkarılmış 30'dan fazla kişi de var.

Smith'in evim dediği bu otelde konser verecek olması bazıları tarafından yeni sahipleri ve onların tartışmaya açık politikalarını desteklemesi olarak algılanıyor. Legends of the Chelsea Hotel: Living With Artists and Outlaws in New York’s Rebel Mecca'nın yazarı ve otelin kiracılarından Ed Hamilton, "Patti Smith gelecek nesillere Chelsea'yi bırakmayacak olan yeni sahipleri desteklediği için, bir hayranı olarak hayal kırıklığına uğradım. Buraya gelip 'People Have the Power'ı söylediğinde yeni sahiplerin otele kıymasına karşı, kiracıların daha iyi hissetmesini mi sağlayacak? Hiç sanmıyorum." dedi.

Patti Smith, Hotel Chelsea'de 2 defa kalmıştı. Biri 1960'larda fotografçı Robert Mapplethorpe'la, diğeri ise 1990'ların sonunda kocası MC5 elemanlarından Fred (Sonic) Smith'le birlikteydi. Otelde kalan diğer ünlü isimler arasındaysa; Janis Joplin, Iggy Pop, Leonard Cohen, Bob Dylan, Nancy Spungen ve Sid Vicious vardı.

Diğer haberler

Soft Cell veda konserini verdi

1984 yılında dağılıp, 2001’de yeniden bir araya gelip bir sene sonra dördüncü ve final albümünü yayınlayan Soft Cell, dü...