Radyo Eksen'de şu an :

dosya

Sevgililer Günü için Alternatif 10 Film

13 Şubat 2015 - 14:34

High Fidelity (2000)

Plak dükkanı sahibi Rob Gordon unutamadığı 5 ayrılığını anlatıyor. Nick Hornby’ın kitabından uyarlanan filmi herkes biliyordur zaten.Lost in Translation (2003)

Bill Murray ve Scarlett Johansson tesadüfen tanışırlar. Tokyo’da kaldıkları otelde geçen filmin yönetmeni Sofia Coppola.La vie d'Adèle (2013)

Palme d’Or ödüllü bu filmin yapılmış en güzel aşk filmlerinden biri olduğunu kabul etmek gerek.Blue Valentine (2010)

Ryan Gosling ve Michelle Williams’ın bitmek üzere olan evlilikleri etrafında dönen film “aşık olmuş hemen herkesin” başından geçen bir hikayeyi anlatıyor.Eternal Sunshine of the Spotless Mind (2004)

Kalbi kırık eski sevgili Kate Winslet, anılarını aklından sildirip Jim Carrey’i tamamen unutmak için farklı bir yol dener.10 Things I Hate About You (1999)

Shakespeare'in The Taming of the Shrew’inden uyarlanan film; Joseph Gordon-Levitt, rahmetli Heath Ledger, Julia Stiles ve David Krumholtz gibi önemli isimleri bir araya topluyor.(500) Days of Summer (2009)

Evet, bir kez daha Gordon-Levitt. Eternal Sunshine gibi bu film de iyi zamanlarla güzelleri birbirine karıştırıyor. Yapılan en dürüst filmlerden biri olduğu kesin.Edward Scissorhands (1990)  

80’ler civarında doğduysanız bu film sizin için çok şey ifade ediyordur. Gerçek aşkı...Moonrise Kingdom (2012)

Daha farklı bir yönden bakmak isteyenler için Wes Anderson filmlerini önerebiliriz. Mesela Moonrise Kingdom’ı.Walk the Line (2005)

Tüm zamanların en büyük aşklarından olan Johnny Cash ve June Carter’ın hikayesini Joaquin Phoenix ve Reese Witherspoon’un muhteşem oyunculuklarıyla izleyin.

Diğer dosya