Radyo Eksen'de şu an :

dosya

The Dears Hakkında Bilmeniz Gerekenler

05 Temmuz 2012 - 09:47


19. Istanbul Caz Festivali kapsamında ülkemizi ziyaret edecek olan isimlerden The Dears için heyecan dorukta. 12 Temmuz'da gerçekleşecek olan konserde Radyo Eksen olarak ısınma turlarında sizlerle olacağız. 
Ülkemizi ilk kez ziyaret edecek olan The Dears'ın bilinmedik yönlerini, merak ettiklerinizi yazalım dedik.
  • The Dears'ın İstanbul konseri için çok heyecanlı olduğu duyumlarını aldık. Grup, İstanbul'da konser vereceği için çok mutlu.

  • Kanadalı ekip, ülkemizi ziyaret eden diğer grupların aksine gayet kalabalık. Tam 6 kişiden oluşan The Dears, 1995 yılından bu yana şimdiki kadrosuna ulaşana kadar 7 müzisyen ile değişik zamanlarda beraber çalışmış ve en son şu anki ekipte karar kılmış. 

  • Murray Lightburn'ün vokalinin, grubun ilk çıkış zamanlarında Morrissey, Damon Albarn, Serge Gainsbourg gibi isimlere benzetiliyordu. Grubun müzik tarzı ise 90'ların zirvedeki isimlerinden Radiohead, Jetro Tull gibi gruplara benzerliği ile konuşuluyordu. 

  • The Dears, ülkemizi daha önce de ziyaret etmeyi planlamış ancak konser iptal olmuştu. Tesadüfe bakın ki o konser de 13 Temmuz 2007'de gerçekleşecekti. Tam 5 yılın ardından 12 Temmuz 2012'de The Dears Istanbul Modern'de olacak. 

  • The Dears'ın Kanadalı olduğunu biliyor muydunuz? Grup, Kuzey'in sevilen şehirlerinden Montreal'de oluşmuş ve kariyerini burada sürdürmüştür.


 

http://www.youtube.com/watch?v=Ty41BuLsc1A

 

http://www.youtube.com/watch?v=HQTkBuSMvFQ

 

Düzenleyen: Busen DostgülDiğer dosya

David Bowie'nin 100 Favori Kitabı

Kendisini kelimelere sığdırmak zor. Yaratıcılığı, özgünlüğü, vizyonerliği, cesurluğu ve pek tabii zamansızlığıyla yaşadı...