Radyo Eksen'de şu an :

dosya

The Decemberists

12 Mayıs 2008 - 16:30
Beş kişiden oluşan 'Colin Meloy' eksenli topluluk Portland'da kuruldu. Üyelerden 'Ezra Holbrook' davul, 'Nate Query' bass, 'Jane Conlee' akordiyon, 'Chris Funk' ise gitar kullanıyor, The Decemberists'i kurmadan önce yer aldığı folk müzik gruplarında olduğu gibi Colin Meloy'da bazı şarkılarda piyano çalıyor. Gruba dahil olan en yeni üye ise gitarist 'Chris Funk'.

Belle and Sebastian ve Neutral Milk Hotel izleri taşıyan grup, 2002 yılında Hush Records'dan yayınlanan beş şarkılık ilk ep'nin ardından 2003'te sırasıyla, 'Castaways and Cutouts' ve 'Her Majesty' albümlerini Kill Rock Stars etiketiyle piyasaya sürdü. Takip eden yılda 'The Tain' ep'sini yayınlayan Portland'lı beşli, 2005'te ise üçüncü stüdyo albümleri 'Picaresque'i piyasaya sürdü. Aynı yılın sonunda Capital Records ile sözleşme imzalayan topluluk, son albümü 'The Crane Wife'ı 3 Ekim'de yayınladı. Grup 3 yıl aradan sonra 2009 yılında 'The Hazards of Love' ve 2011 yılında da ' The King is Dead' albümlerini yayınladılar. Rolling Stone dergisi son albümleri için “ şu ana dek yaptıkları en pastoral iş” demiş. Bazı müzik eleştirmenleri de grubun son albümünün öncekilere göre daha country tarzda olduğunu belirtiyor, zaten Decemberists’te kendini indie folk grubu olarak tanımlıyor.

Grubun resmi internet sitesi:     http://www.decemberists.com/

The Decemberists’i Twitter’da takip etmek için:  http://twitter.com/TheDecemberists

Diğer dosya

David Bowie'nin 100 Favori Kitabı

Kendisini kelimelere sığdırmak zor. Yaratıcılığı, özgünlüğü, vizyonerliği, cesurluğu ve pek tabii zamansızlığıyla yaşadı...