Radyo Eksen'de şu an :

dosya

The Dø

21 Kasım 2008 - 16:17
Yolları Empire of the Wolves,The Passenger Camping Savuage filmlerinin müziklerini yaparken kesişen Dan Levy ve Olivia Bouyssou Merilahti isimlerinin  baş harflerini birleştirerek, The Dø adı altında ikili olarak müzikal yolculuklarına devam ettiler.

Fransa’da çalışmalarını sürdüren The Dø henüz albümleri çıkmadan, erken dönem kayıtları At Last!, The Bridge is Broken, Playground Hustle, On My Shoulders ile çıktıkları ülke Fransa dahil Avrupa’da indie müzik çevresinde kendisini farkettirmeyi başardı ve henüz bir albümleri olmadığı halde birçok festivalin line up’ında yerini aldı.

 

2007’nin sonlarında yayınladıkları On My Shoulders ile iyi bir çıkış yakalayan grup, ilk albümlerini 14 Ocak 2008’de piyasaya sürdü. Albüm yayınlandığı ilk haftada müzik listelerinde üst sıralara yerleşti.” A Mouthful” Pitchfork Media, Drowned in Sound gibi önemli  müzik kritiklerinden oldukça iyi eleştiriler aldı. Albüm hakkında çıkan yazılardan biri, A Mouthful’un grubun farkedilmesini sağladığını, 15 şarkının her birinin beste olarak, verdiği duygu olarak, sound olarak o ya da bu şekilde dikkat çektiğini belirtti. ' On my shoulders' dışında 'Stay (Just a little bit more) ' ve 'At last' şarkılarıda büyük beğeni topladı. 

 

Grup Aralık 2010’ da  ' Dust It Off' adlı parçayı yayınladı. Beğeni toplayan şarkının ardından 7 Mart 2011’de ikinci albüm piyasaya çıktı.    'Slippery Slope' , 'Bohemian Dances' ve 'Too insistent' albümden öne çıkan parçalar oldu. Grup 2008 Yeni Melek konserinden sonra ikinci kez Türkiye’ye geldi ve  1 Ekim 2011’de Ghetto’da iki albümden de şarkıların yer aldığı bir konser verdi. Grup ikinci albümleri kapsamında çeşitli ülkelerde konserlerine devam ediyor.

 

The Dø ‘yu Twitter’da takip etmek için:   http://twitter.com/thedoband

Diğer dosya