Radyo Eksen'de şu an :

haberler

The Island President Belgeselinde Radiohead Parçaları

25 Ocak 2012 - 11:33
Son albümleri “King Of Limbs”in uzun soluklu dünya turnesine hazırlanan Radiohead eski ve yeni parçalarından oluşan 14 şarkının “The Island President” belgeselinde yer almasına izin verdiğini açıkladı.

Toronto Film Festivali'nde “En İyi Belgesel” ödülünü alan ve önümüzdeki günlerde Sundance Festivali'nde de gösterilecek film, küresel ısınmanın Maldiv Cumhuriyetin’de yaratacağı etkiyi konu alıyor.

'Idioteque', 'Everything In Its Right Place', 'Reckoner', 'House Of Cards' ve 'How To Dissapear Completely' soundtrackte yer alıcak parçalar arasında.

Thom Yorke gurubun resmi internet sayfasında yaptığı açıklamada: “ The Island President” belgeselinde adaların Cumhurbaşkanı Nasheed, iklim değişiklikleri sebebiyle olabilecek felaketlere dikkat çekmeye çalışıyor. Adalar yükselen deniz seviyesi yüzünden sular altına kalma tehdidiyle yaşıyor. Müziğimiz hikayenin anlatılmasına yardımcı olacak.” yorumunu yaptı.

'House Of Cards'

http://www.youtube.com/watch?v=8nTFjVm9sTQ&feature=related

 

'How To Dissapear Completely'

http://www.youtube.com/watch?v=lAF8D0ugyVk

 

'Reckoner'

http://www.youtube.com/watch?v=rOoCixFA8OI

 

 

Diğer haberler

Soft Cell veda konserini verdi

1984 yılında dağılıp, 2001’de yeniden bir araya gelip bir sene sonra dördüncü ve final albümünü yayınlayan Soft Cell, dü...