Radyo Eksen'de şu an :

dosya

The Pains of Being Pure at Heart

12 Ocak 2012 - 14:08
Kendi imkanlarıyla 2007 yılında yayınladıkları ilk EP’leri ile isimlerini duyuran The Pains of Being Pure at Heart, kendilerine olan güvenlerini isimlerini taşıyan ilk albümlerini 2009’da Slumber Records’dan yayınlayarak gösterdi. Grup net sözleri, güçlü ve hızlı müzikleriyle olumlu yorumlar aldı.

Uzun ismini vokal Kip Berman’ın arkadaşının henüz yayınlanmamış  çocuk kitabından alan grup, etkili ve belirgin soundlarıyla beğenildi. Grup, ikinci stüdyo albümleri “Belong”u 2011’de yayınlayarak ivme kazandı. Puslu müziklerini güçlü gitarlar ve Kip Berman’ın yumuşak vokalleriyle birleştiren,  naif sözleri ile günümüz shoegaze ve dream pop akımının önemli isimlerinden biri olarak nitelendirilen TPOBPAH kimi müzik otoritelerince My Bloody Valentine, The Jesus and Mary Chain ve Ride gibi shoegaze efsaneleriyle karşılaştırılıyor.

Kariyerlerine klasik edebi bir indie pop grubu olarak başlayan ve bugün shoegaze efsaneleriyle karşılaştırılan New York’lı indie pop grubu The Pains of Being Pure at Heart 20 Ocak akşamı Babylon’da sahne alacak.

 

http://www.youtube.com/watch?v=T2syY0U-eY0&ob=av2n

 

Diğer dosya

David Bowie'nin 100 Favori Kitabı

Kendisini kelimelere sığdırmak zor. Yaratıcılığı, özgünlüğü, vizyonerliği, cesurluğu ve pek tabii zamansızlığıyla yaşadı...