Radyo Eksen'de şu an :

dosya

Tom Waits: Viyana’da Bir Gün

18 Şubat 2015 - 14:31

Sene 1978, veya 1979 (kimse tam olarak bilmiyor), Tom Waits Viyana’ya gidip Avusturyalı yönetmenler Rudi Dolezal ve Hannes Rossacher’le buluşuyor. Waits, o sırada artık klasikleşen albümü Blue Valentine’ın Avrupa turnesinde, konserler veriyor. Dolezal & Rossacher ise bu “crooner”ın peşinde, Avusturya’da bir televizyon kanalı olan ORF (Österreichischer Rundfunk) için röportaj koparmaya çalışıyorlar. Röportaj değil ama yarı belgesel bir filme imza atıyorlar hep birlikte. Hoskyns’in Lowside of the Road: A Life of Tom Waits kitabında anlattıkları şöyle:


“Waits ve grubu küçük bir Avrupa turnesi için Hollanda’ya uçtu. Turne durakları arasında Rotterdam, Kopenhag, Viyena, Londra, Dublin, Brüksel ve Paris vardı. 19 Nisan’da, Viyana’da Waits, Rudi Dolezal ve Hannes Rossacher tarafından filme alındı. “Sweet Little Bullet”, “Christmas Card” ve “Shake, Rattle and Roll”u canlı çaldığı bu mini belgeselde Amsterdam’dan daha yeni geldiğini ve neredeyse hiç uyumadığını ama buna rağmen yine de kendisini filme almalarına izin vereceğini söylüyor. Rossacher; “bizimle sıradan bir röportaj yapmak istemediğini ama bize hikayeler anlatmak istediğini söylemişti” diyor.

Keyifli izlemeler...


Diğer dosya

David Bowie'nin 100 Favori Kitabı

Kendisini kelimelere sığdırmak zor. Yaratıcılığı, özgünlüğü, vizyonerliği, cesurluğu ve pek tabii zamansızlığıyla yaşadı...