ROLLING STONE'A KONUŞAN TAYLOR HAWKINS'IN ARKADAŞLARI, DAVULCUNUN ÖLMEDEN ÖNCE FOO FIGHTERS'IN TURNE PROGRAMINDAN DUYDUĞU RAHATSIZLIĞI DİLE GETİRİYOR

Taylor Hawkins'in arkadaşları ve meslektaşları, Hawkins’in son günlerini ele alan bir makale için Rolling Stone’a röportaj verdi.

Makaleye göre; Hawkins'in arkadaşları, Foo Fighters’ın aylarca süren yoğun turne programının kendisini fiziksel olarak zorladığını dile getirmiş olduğunu iddia ediyor.

Görüşülen kişiler arasında, Hawkins'in Mart ayında ölmeden önceki aylarda Dave Grohl ile turne programından duyduğu rahatsızlık hakkında konuştuğunu söylediğini iddia eden Pearl Jam üyesi Matt Cameron ve Red Hot Chili Peppers'tan Chad Smith de var.

Cameron, "Dave ile yürekten konuşuyordu ve evet bana, 'bunu artık yapamayacağını' söyledi - bunlar onun sözleriydi." dedi. "Sanırım başta anlaşır gibi olmuşlarıdı, ancak turne programı bundan sonra daha da çılgına döndü." Bir Foo Fighters temsilcisi ise Rolling Stone'a, Hawkins'in bu sorunları asla gündeme getirmediğini söyledi: "Hayır, Dave ve [Silva Artist Management] ile hiçbir zaman 'kalpten kalbe' -ya da bu konuyla ilgili herhangi bir toplantı olmadı."

Raporda ayrıca, Hawkins'in, Aralık 2021’de Chicago'da bir uçak yolculuğunda bilincini kaybettiğinin söylendiği olayla ilgili iddialar da yer alıyor. Buna karşılık Rolling Stone'a yanıt veren Foo Fighters temsilcisi, davulcunun uçakta bilincini kaybettiğini yalanlıyor. Smith, ‘Hawkins’ın bitkin olduğunu ve bayıldığını, ona serum ve benzeri şeyler pompalamak zorunda olduklarını’ söyledi. Smith, Hawkins'in daha sonra kendisine; "artık böyle devam edemem" dediğini de ekledi.

Hawkins, Mart ayında, 50 yaşında, Foo Fighters ile birlikte Bogota, Kolombiya'da Festival Estéreo Picnic'te planlanan bir performans öncesinde öldü. Kolombiyalı yetkililer, ölümün ardından vücudunda 10 farklı maddenin bulunduğunu ve göğüs ağrısı şikayeti üzerine önce ambulans gönderildiğini açıkladı. Amerikalı davulcunun, grupla son konseri 20 Mart'ta Buenos Aires'teki Lollapalooza Arjantin'de gerçekleşti.

PAYLAŞ :