TY SEGALL'DAN 'WHIRLYBIRD' FİLMİNE SOUNDTRACK ALBÜMÜ GELDİ

Matt Yoka yönetmenliğindeki belgesel film 'Whirlybird', iki sene önce Sundance Film Festivali'nde gösterilmişti. 80'ler ve 90'larda geçen film, OJ Simpson Bronco kovalamacası da dahil olmak üzere birçok sansasyonel helikopter görüntüsü yakalayan, Los Angeles News Service'ın da kurucuları olan video muhabir çifti Zoey Tur ve Marika Gerrard'ın hikayesini anlatıyor. 2021 yazında vizyona giren Whirlybird'ün, Ty Segall imzalı yeni soundtrack albümü yakında yayınlanıyor.

Üretkenliği ve birbiri ardına gelen projeleriyle hızına yetişilemeyen Ty Segall, soundtrack konusunda da orijinalliğini gösterdi. Zengin perküsyon alt yapısıyla 6 dakikalık deneysel bir yolculuk sunan enstrümantal kayıt 'Story Of The Century', soundtrack albümünden paylaşılan ilk çalışma oldu.

Segall, Whirlybird soundtrack albümünde; synth, drum machine, Wurlitzer klavye, gitar, davul, perküsyon ve ayrıca Mikal Cronin tarafından çalınan saksafonlar eşliğinde bugüne kadarki en yaratıcı düzenlemelerinden birine imza attı. 24 Haziran'da Drag City aracılığıyla plak formatında piyasaya sürülecek Whirlybird (Original Motion Picture Soundtrack), 22 Şubat’ta ise dijital platformlarda yerini alacak.Whirlybird (Original Motion Picture Soundtrack):
01. Whirlybird
02. First Date
03. Los Angeles News Service
04. Getting The Story
05. Sky Duo
06. Lawrence Welk III
07. First Pursuit
08. 1992
09. High
10. News Junkies
11. Story Of The Century
12. Whirly Suite
13. Last Flight

PAYLAŞ :